خانه » سلامت جسم » ۴ مشکل اساسی در چشم که نیاز به مراجعه فوری به پزشک دارد

۴ مشکل اساسی در چشم که نیاز به مراجعه فوری به پزشک دارد

برخی از علائم بینایی می توانند کاملاً ترسناک باشند. بسیاری از بیماری های چشم جزئی و موقتی هستند، اما تغییرات در بینایی شما همیشه باید توسط یک متخصص پزشکی بررسی شود. این علائم بینایی می تواند نشانه بیماری چشم، آسیب چشم یا وضعیتی باشد که ممکن است کل بدن را تحت تاثیر قرار دهد. چهار علامت بینایی زیر نیاز به توجه فوری پزشک دارد.

از دست دادن ناگهانی و غیر قابل توضیح بینایی

از دست دادن ناگهانی بینایی می تواند بسیار آزاردهنده باشد. سه بیماری بسیار جدی که ممکن است باعث کاهش حاد بینایی شوند عبارتند از نوروپاتی ایسکمیک قدامی بینایی (AION)، انسداد شریان مرکزی شبکیه و جدا شدن کامل شبکیه (منبع مطلب).

درد در داخل یا اطراف چشم شما

برخی از افراد درد چشم را به صورت مبهم، تیز، شن، سوزش، درد یا ضربه زدن توصیف می کنند. درد چشم اغلب به دو صورت درد چشمی (در سطح چشم) و درد چشمی (در پشت یا در چشم) طبقه بندی می شود. برخی از علل درد چشم عبارتند از: خراشیدگی و زخم قرنیه، سوختگی‌های شیمیایی و ناگهانی، گل‌زدگی پلک ، ورم ملتحمه و سندرم خشکی چشم. علل درد مدار چشم شامل گلوکوم حاد زاویه بسته، یووئیت، تروما، تومورها و میگرن است (منبع مطلب).

وجود نور چشمک زن یا اشیاء شناور در دید شما

جرقه های نور و شناور در چشم اغلب نشان دهنده پارگی یا جدا شدن شبکیه است که شبیه به جدا شدن یک تکه کاغذ دیواری از دیوار است (منبع مطلب).

اگر شبکیه پاره شود یا کنده شود، ممکن است در چشم تکان بخورد یا به اطراف حرکت کند و باعث فلاش نور یا شناور شود. علاوه بر این، شناورها می‌توانند نشانه‌ای از جداشدگی زجاجیه خلفی (PVD) باشند که یک بیماری کمتر جدی است. با این حال، داشتن PVD ممکن است کمی خطر جدا شدن شبکیه را افزایش دهد، که یک اورژانس پزشکی جدی است (منبع مطلب).

چشم دردناک، حساس به نور و قرمز پس از بیدار شدن از خواب

بیدار شدن با چشم دردناک و قرمز بعد از خواب با لنز تماسی اغلب نشانه اولیه زخم قرنیه است. اگرچه ممکن است چشم شما فقط در اثر خوابیدن با لنزهای تماسی ملتهب شده باشد، اگر تشخیص زخم قرنیه باشد، باید درمان پزشکی فوری برای کاهش خطر اسکار دائمی و کاهش دید آغاز شود. بنابراین، ضروری است که با چشم پزشک خود در مورد اینکه آیا باید با لنز بخوابید یا خیر مشورت کنید، زیرا زمان بسیار مهم است و زخم قرنیه می تواند در عرض ۴۸ ساعت شدید شود (منبع مطلب).

دیدگاهتان را بنویسید