خانه » سلامت جسم » علت درد قفسه سینه هنگام سیگار کشیدن چیست؟

علت درد قفسه سینه هنگام سیگار کشیدن چیست؟

معمولاً سیگار کشیدن باعث درد قفسه سینه می شود. اگرچه بلافاصله خطرناک نیست، اما هر چه مدت طولانی‌تری سیگار بکشید، می‌تواند به آسیب کلی قلب و ریه کمک کند. سیگار کشیدن برای بدن شما سخت است و طیف وسیعی از اثرات سلامتی از جمله درد قفسه سینه را به همراه دارد.

درد قفسه سینه ناشی از سیگار کشیدن می تواند با آسیب به عروق خونی و قلب یا سیستم تنفسی و ریه ها مرتبط باشد. صورت درد قفسه سینه به پزشک مراجعه کنید تا بتواند به شناسایی علت اصلی کمک کند.

افرادی که سیگار می کشند همچنین می توانند درد قفسه سینه همراه با علائمی را تجربه کنند که می تواند نشان دهنده حمله قلبی باشد، چیزی که همیشه یک اورژانس پزشکی است.

آیا کشیدن سیگار می تواند باعث درد در قفسه سینه شود؟

هنگامی که سیگاری را روشن می کنید، ناخودآگاه بدن خود را در معرض حمله شدید مواد و مواد شیمیایی مضر قرار می دهید. این عوامل موذی به بافت های ظریف ریه شما نفوذ می کنند و باعث تحریک و ناراحتی می شوند. نه تنها این، آنها همچنین به طور مخرب رگ های خونی را که راه خود را در سراسر بدن شما می بافند، از جمله گذرگاه های حیاتی منتهی به قلب را منقبض می کنند. وضعیت به شدت به خطر افتاده ریه ها و رگ های خونی شما به سلامتی شما آسیب می رساند و به صورت درد قفسه سینه تظاهر می کند.

افسوس که سیگار به طور خستگی ناپذیری هماهنگی سیستم تنفسی شما را در هم می ریزد و هر نفس را به یک شاهکار سخت تبدیل می کند. بی‌رحمانه سرفه‌های مزمن را به شما تحمیل می‌کند، یادآور آسیب‌های جبران‌ناپذیری است که به بدن شما وارد می‌شود. چیزی که نگران‌کننده‌تر است این است که اگر قبلاً از بیماری‌های تنفسی مانند آسم رنج می‌برید، سیگار بر روی شعله رنج شما سوخت می‌پاشد، علائم شما را تشدید می‌کند و شما را در حالت ناآرامی ابدی فرو می‌برد.

بدتر از همه، روشن کردن سیگار یکی پس از دیگری دروازه ای را به سوی مجموعه ای از اختلالات بی رحمانه ریوی باز می کند که بدنام ترین آنها بیماری مزمن انسدادی ریه یا به اختصار COPD است. تنگی نفس و درد قفسه سینه به همراهان همیشگی زندگی یک فرد سیگاری تبدیل می شود و با هر نفس سخت آنها را بیشتر عذاب می دهد.

چگونه بفهمم درد قفسه سینه من جدی است؟

درد قفسه سینه می تواند یک علامت پزشکی جدی باشد. اگر درد قفسه سینه دارید، حتی اگر درد قفسه سینه داشته باشید، بهتر است با پزشک مشورت کنید. آنها می توانند به تشخیص علت زمینه ای کمک کنند.

درد قفسه سینه گاهی اوقات می تواند نشانه حمله قلبی باشد. حمله قلبی یک اورژانس پزشکی است که نیاز به درمان فوری دارد. اگر درد قفسه سینه همراه با موارد زیر را تجربه کردید، مهم است که با ۹۱۱ یا خدمات اورژانس تماس بگیرید:

 • دردی که به بازوهای گردن، پشت یا فک شما سرایت می کند
 • تنگی نفس
 • تهوع و استفراغ
 • پوست مرطوب یا عرق کرده
 • سرفه کردن
 • خس خس سینه
 • سبکی سر یا سرگیجه
 • سوزش سردل
 • احساس اضطراب یا وحشت (حملات پانیک)

آیا درد قفسه سینه ناشی از سیگار از بین می رود؟

تجربه درد قفسه سینه ناشی از سیگار کشیدن تنها به حملات گاه به گاه محدود نمی شود. در واقع، سیگار کشیدن به طور بالقوه می تواند منجر به ناراحتی مداوم و طولانی مدت در ناحیه قفسه سینه شود. این زمانی اتفاق می افتد که سیگار کاتالیزوری برای ایجاد بیماری های قلبی و تنفسی جدی باشد.

با این حال، خبر خوب این است که ترک سیگار قبل از آشکار شدن کامل این شرایط اغلب امکان پذیر است. زمان ترک سیگار نقش مهمی در تعیین میزان بهبود سلامتی ایفا می کند. به عنوان یک دستورالعمل کلی، هرچه یک فرد زودتر تصمیم به ترک سیگار بگیرد، تأثیر مثبت بیشتری بر سلامت کلی او خواهد داشت.

آیا ترک سیگار می تواند باعث درد در قفسه سینه شود؟

گاهی اوقات وقتی افراد سیگار را ترک می کنند، ممکن است نوعی درد در قفسه سینه خود احساس کنند. این درد می تواند احساس شود که قفسه سینه سفت شده یا فشار وارد می شود. معمولاً تا چند هفته پس از ترک سیگار ادامه دارد.

چند دلیل وجود دارد که این درد ممکن است رخ دهد، مانند:

 • ممکن است به دلیل کمبود نیکوتین در بدن باشد که از عوارض ترک سیگار است.
 • بدن شما به نداشتن التهاب ناشی از سیگار عادت کرده است.
 • ممکن است عضلات شما منقبض باشند زیرا هوس نیکوتین دارید.
 • سرفه ناشی از سیگار ممکن است باعث درد در قفسه سینه شما شده باشد.
 • از آنجایی که راه های هوایی شما پس از ترک سیگار بهبود می یابند، مژک ها (ساختارهای ریز مو مانند در مسیرهای هوایی شما) ممکن است دوباره رشد کنند که می تواند باعث ناراحتی شود.

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که این درد فقط موقتی است. زمانی که بدن شما با عدم مصرف نیکوتین و تنباکو سازگار شود، از بین می رود. می توانید مقاله ذکر شده را مطالعه کنید تا در مورد آنچه در هنگام ترک سیگار باید انتظار داشته باشید بیشتر بدانید.

کلام پایانی

 • سیگار یک تهدید قابل توجه برای سیستم تنفسی شما است، زیرا می تواند به اندام های حیاتی شما مانند ریه ها، راه های هوایی و رگ های خونی آسیب برساند. عواقب این عادت می تواند در قالب بیماری های مختلف قلبی و تنفسی ظاهر شود و در نهایت شما را از یک زندگی سالم محروم کند. یکی از علائم رایجی که افراد سیگاری تجربه می کنند، بروز درد قفسه سینه است که می تواند ناراحت کننده باشد.
 • با این حال، یک پوشش نقره ای در میان این سناریوی تیره وجود دارد. با فراخوانی عزم برای ترک سیگار، گامی مهم در جهت بهبود نه تنها رفاه کلی خود، بلکه کاهش احتمال ابتلا به این شرایط مضر برمی‌دارید. این در واقع یک تصمیم ستودنی است که قدرت تغییر زندگی شما را برای بهتر شدن دارد.
 • با این وجود، باید بپذیریم که ترک این عادت اعتیادآور بدون چالش نیست. در ابتدا، زمانی که سفر ترک سیگار خود را آغاز می کنید، ممکن است با افزایش درد قفسه سینه مواجه شوید. این ناراحتی زمانی ایجاد می شود که بدن شما با عدم وجود نیکوتین و تنباکو، موادی که به آنها عادت کرده است، سازگار می شود. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که این مرحله موقتی است و معمولاً چند هفته طول می کشد، زیرا بدن شما به تدریج با محیط جدید و بدون دود خود سازگار می شود.
 • با پشتکار در این ناراحتی اولیه، می توانید راه را برای آینده ای آزاد از قید و بند مسائل بهداشتی مرتبط با سیگار هموار کنید. انعطاف‌پذیری که در این دوره از خود نشان می‌دهید برای موفقیت نهایی شما در به دست آوردن مجدد کنترل بر سلامت و تندرستی شما بسیار مهم است. به یاد داشته باشید، مسیر زندگی بدون سیگار ممکن است چالش برانگیز باشد، اما پاداش آن غیرقابل اندازه گیری است.

دیدگاهتان را بنویسید