خانه » سلامت جسم » علل شایع ضعف عمومی بدن

علل شایع ضعف عمومی بدن

ضعف عمومی بدن یکی از شایع ترین شکایات پزشکی سالمندان در ایالات متحده است که با ضعف عضلانی در سراسر بدن مشخص می شود. شرایط پزشکی زیادی وجود دارد که می تواند منجر به ضعف عمومی شود که یکی از سخت ترین شکایات پزشکی برای تشخیص است.

رد سایر شرایط پزشکی

پزشکان و ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی معمولاً قبل از تعیین اینکه یک وضعیت پزشکی چیست، شروع می‌کنند. این فرآیند به عنوان رد کردن مشکلات احتمالی شناخته می شود.

به عنوان مثال، ضعف تنها در یک ناحیه از بدن را می توان به سکته مغزی یا خستگی در عضلات آن ناحیه نسبت داد.د (منبع مطلب).

اگر فردی دچار تنگی نفس همراه با ضعف باشد، پاسخ دهندگان فوریت های پزشکی و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در ابتدا بر روی رد شوک، سکته مغزی، آسم، COPD، نارسایی قلبی یا واکنش آنافیلاکتیک به عنوان علل بالقوه تمرکز می کنند.

علل ضعف عمومی بدن

ضعف عمومی اغلب به خستگی یا فشار خون پایین مربوط می شود (منبع مطلب). همچنین می تواند به مشکلات غدد درون ریز مرتبط باشد. گزارش های پزشکی چندین بیماری مرتبط با ضعف حاد مشاهده شده در اورژانس را شناسایی کرده اند (منبع مطلب). در اینجا فهرستی از علل بالقوه ضعف عمومی بدن آورده شده است:

  • شوک یک وضعیت پزشکی است که منجر به کاهش خطرناک فشار خون می شود. این حالت می تواند ناشی از مواردی مانند خونریزی، کم آبی یا گرمازدگی باشد . عفونت‌های شدید که به سپسیس معروف هستند نیز می‌توانند منجر به شوک شوند.
  • هایپوگلیسمی ( افت قند خون و یا قند خون پایین )؛ اگر سابقه دیابت داشته باشید یا مدت زیادی غذا نخورده باشید، نگران کننده است. زمانی که بیماران تحت درمان دیابت هستند، بسیار رایج است که دچار هایپوگلیسمی شوند.
  • هیپوترمی شدید می تواند باعث خستگی و ضعف شود. کمبود گرما منجر به از دست دادن انرژی می شود زیرا بدن سعی در حفظ آن دارد. زمانی که هیپوترمی به حدی بد باشد که باعث خستگی شود، یک اورژانس پزشکی شدید است.
  • بسیاری از سموم از جمله سموم موجود در خانه و همچنین بسیاری از داروها می توانند باعث ضعف یا غش شوند. مونوکسید کربن (CO) یک گاز سمی رایج خانگی است که ممکن است افراد بیشتری از آنچه تصور می کنیم تحت تاثیر قرار دهد. علائم کلاسیک مسمومیت با مونوکسید کربن با ضعف و سردرد شروع می شود. مطمئن شوید که تشخیص و درمان دقیق مسمومیت با مونوکسید کربن را دریافت کرده اید .
  • هر چیزی که باعث تنگی نفس یا درد قفسه سینه شود ، مانند آسم، نارسایی قلبی یا آنافیلاکسی (واکنش آلرژیک) می تواند منجر به خستگی و ضعف عمومی شود. کمبود اکسیژن (یا تجمع CO2) در جریان خون به این معنی است که بافت‌ها و سلول‌های بدن اکسیژن کافی برای تامین انرژی خود دریافت نمی‌کنند.

درمان

  • هیچ درمان خاصی برای ضعف عمومی وجود ندارد. تنها راه رفع ضعف، درمان علت زمینه ای است. به عنوان مثال، مسمومیت با مونوکسید کربن تنها با انتقال بیمار به خارج از محیطی که مونوکسید کربن در هوا است، درمان می شود. معمولاً این به معنای انتقال بیمار از خانه است.
  • بسیاری از علل مشابه ضعف عمومی منجر به مواردی مانند غش می شود و برخی از درمان ها ممکن است کمک کننده باشند. حتی می توانید ضعف عمومی را به عنوان غش کردن در حرکت آهسته تصور کنید. اگر بتوانید بفهمید که چه چیزی باعث ضعف می شود، می توانید آن را درمان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید